Svarstai, ką nuveikti vasarą? Tapk kaulų čiulpų donoru!

2014-07-01

Pakeisti pasaulį ir išgelbėti žmogų yra įmanoma... Gal kaip tik šiuo momentu esame kažkam reikalingi…Gal kaip tik šią akimirką medikai tyrinėja pasaulio donorų banko duomenų bazę ir neranda donoro žmogui, kuriam gyvenimą gali išgelbėti tik kaulų čiulpų persodinimo operacija. Gal tas šiuo metu tikintis gyvenimu ir besitikintis būti išgelbėtas žmogus yra seniai prarastas, bet nepamirštas vaikystės draugas…. Gali būti, kad jis dar vakar stovėjo užstrigęs tame pačiame automobilių kamštyje… O gal jis gyvena kitoje žemės rutulio pusėje ir miegodamas šiuo metu sapnuoja savo būsimus vaikus… Bet ar jis bučiuos jų dieviškas pėdutes - priklauso tik nuo geranoriškumo… Kol kas jis dar gyvas....

Negiminingais kaulų čiulpų donorais gali būti visi sveiki, geranoriški ir atsakingi asmenys. Kadangi užsiregistravusio donoro gali prireikti tik po kelių ar keliolikos metų, į registrą įtraukiami asmenys nuo 18 iki 35 metų. Kaulų čiulpų donorais negali būti žmonės, sergantys lėtinėmis plaučių, širdies, inkstų, kepenų ligomis su funkcijos nepakankamumu, piktybinėmis ligomis (vėžiu), sifiliu, ŽIV, hepatito B arba C virusu.

BEGOOD - tai informacinė-agitacinė kampanija, kurios tikslas – pristatyti visuomenei kraujo vėžio ir kaulų čiulpų donorystės problemas bei suteikti kuo daugiau informacijos apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti kovojant su šia liga.

Daugiau informacijos apie kaulų čiulpų donorystę rasite www.begood.lt

Nedvejok, tu gali kažkam padovanoti gyvenimą!